AKUSTİK & SES YALITIM SİSTEMLERİ

Tüm mekanlarda akustik ve gürültü problemlerine karşın alışılagelmişin dışında çözüm ve hizmetlerimizi sunmak için buradayız. Mekanınızdaki yankılanma problemleri ve gürültü oluşuma karşın “en uygun” seviyede uygulama temel prensibimizdir. Konulara yaklaşıklarımız çözüm, fiyat ve performans odaklıdır.

Akustik Mimarlık, markasıyla günümüz iç mekanlarının yüksek akustik tasarım ve performans ve mimari tasarım ihtiyacına yönelik olarak 2003 yılında asma tavan ve duvar paneli üretimiyle pazardaki faaliyetlerine başlamıştır.

Kapalı mekanlardaki sesi kontrol altına almak ve ses konfor yaratmak önemli bir mimari çözümdür. Akustik Mimarlık bu çözümleri tüm kullanıcılara sunarken, hem yüksek ürün performansı hem de uzun süre kullanılabilirlik taahhüt etmektedir. Akustik Mimarlık markalı ürünlerimiz kapalı alanlarda insan sesleri, mekanik sesler, müzik sesleri gibi yankı yapan ve ses konforunun düzeltilmesi gereken tüm alanlarda kullanım içindir. Yankılanan sesi tek bir yerde tutmak mümkün değildir. Ses her boşluktan akar ve çarparak çoğalır.

Biz bu noktada devreye girerek çarpmaları azaltıyor, hatta engelliyoruz. Panellerimizin ses indirgeme katsayısı (NRC) 0,85-1,15 aralığındadır. Cam yününün elyaf dokusu ürüne yüksek ses akustiğinin yanı sıra ısı izolasyonuna da katkı sağlamasında dolayı büyük avantaj sağlamaktadır. Günümüz binalarında yapılan ısıtma ve soğutma sistemleri, insan yoğunluğunun fazla olduğu mekanlarda ortam ısısının korunması açısından önem taşımaktadır. Paneller ısıyı sabit tutmanız gereken cihaz odalarında ısı dengeleyici olarak da kullanılabilir.

MİSYONUMUZ

Bugünün teknolojisi ile tüm dünyada kullanılan akustik metaryaller ile optmimal seviyede verilere ulaşmaktayız. Farklı mahallerde tüm şikayet ve taleplere çözüm üretebilme yeteneğine sahibiz. Ofis, Sinema, Restoran, Derslik, Atış Poligonu, Stüdyo gibi bir çok alanda anahtar teslim uygulamalar gerçekleştiriyoruz.

VİZYONUMUZ

Daha uygun maliyetlerde, kaliteli, mekanlarda hacim olarak daha az yer kullanarak optimal seviyede akustik ses yalıtımı uygulamaları geliştirmek için çalışmalarımız sürekli devam edecektir. Geliştirmeci yaklaşımımız ile yepyeni ürünler kurgulayarak, sizlere daha iyi hizmet sunabilmek temel hedefimizdir.

NASIL YAPIYORUZ?

Öncelikle konuları üç farklı kolda değerlendirmeye alarak başlıyoruz. Ses İzolasyonu, ( İnşaat Akustiği ) Akustik Yalıtım, ( Hacim Akustiği ) Titreşim İzolasyonu ( Darbe Kaynaklı ) bu üç farklı konu için ayrı ayrı yüksek performans sağlayan çözümler üretebilmek için mekanınız hakkında detaylı bilgiye ihtiyacımız olacaktır.

15 YILLIK DENEYİM

Geçmişten bugüne gelen tecrübelerimiz ile sizlere daha iyi hizmet sunuyoruz. Sıradan çözümlerle değil tecrübe ile gelişimleri değerlendirmekteyiz.

KÜRESEL ÇÖZÜMLER

Tüm dünyadaki “akustik” konularındaki gelişmeleri takip ederek sizlere daha kaliteli hizmet sunabilmek için çalışmalarımız devam etmektedir.

ÜRÜN GELİŞTİRME

Gelişen teknoloji ile yapı malzemelerindeki yeni oluşumlara ayak uydurabilen ürünler geliştirmek adına yeni ürünlerin üretimlerine öncü olmaktayız.

KALİTELİ HİZMET

Projelerinizi ve ürünlerinizi gereken zamanda teslim edebilmek adına, iş öncesi belirlenen süre zarfında gerekli önlemleri almaktayız.

BİREYSEL YAKLAŞIM

İhtiyacınız olan çözüme yönelik incelemeler yaptıktan sonra, sizi refah seviyesine ulaştıracak yöntemler sunmaktayız.

7/24 DESTEK

Bizlere 7/24 irtibat numaramızdan ulaşıp gerekli bilgileri alabilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.